Historia


PLANETA ZAPOMNIANYCH KSIĄŻEK

last_corner_of_paradise_by_carloscara-d75fmi5

carloscara.deviantart.com, lic. CC 3.0

Ziemianie, zostaliście wybrani do pomocy Planecie Zapomnianych Książek, na której nieznany kataklizm doprowadził do zniknięcia wszystkich książek.  Ich brak oznaczał utratę znacznej części wiedzy i kultury. Planeta Zapomnianych Ksiażek jest piękna, ale katastrofa cofnęła ją w rozwoju o kilkaset lat. Jedyna nadzieja w nas – Ziemianach, do których mieszkańcy Planety Zapomnianych Książek zwrócili się z rozpaczliwą prośbą o pomoc.

papers (1)

Ziemskim naukowcom udało się skonstruować maszynę zdolną do przekazywania treści książek wypożyczanych w bibliotekach i czytanych przez Ziemian. Zawartość każdej książki, która zostanie od tej chwili wypożyczona lub kupiona może trafić również na Planetę Zapomnianych Książek. Uczeni chcą aby docelowo maszyny umożliwiające przesyłanie treści książek trafiły do każdej biblioteki na świecie, ale to Wy, olsztynianie, chrzanowianie i gdańszczanie zostaliście wybrani do sprawdzenia ich skuteczności i od Was zależy, czy projekt pomocy Planecie Zapomnianych Książek zostanie rozciągnięty na całą Polskę, a później na pozostałą część Ziemi.

d__wars__mercenary_striker_by_juanico_el_muertes-d4adxos

carloscara.deviantart.com, lic. CC 3.0

Przekazywanie treści lektur to nie wszystko co możecie zrobić. Ziemscy uczeni przygotowali spis dodatkowych misji, których wykonanie przyczyni się do poprawy sytuacji na Planecie Zapomnianych Książek. Dziennik misji znajdziecie w zakładce Misje. Jeżeli zdobędziecie wystarczająco dużo BookCoinów przyznawanych za wykonywanie misji będziecie mogli również wybrać się w podróż na Planetę Zapomnianych Książek, porozmawiać z jej mieszkańcami i wykonać dla nich zadania specjalne.

papers (1)

Mieszkańcy Planety Zapomnianych Książek chcą uhonorować każdego czytelnika, który zdecyduje się im pomóc nadając mu jeden z tytułów należnych niegdyś elitarnej kaście uczonych czytelników w ich świecie. Przygotowali również zestaw narzędzi i przywilejów przyznawanych za zasługi dla ich planety (nagrody i kolejne poziomy). Szczególnie doceniane są zdolności przywódcze. Każdy, kto uformuje własny oddział ratunkowy może liczyć na szczególną wdzięczność mieszkańców Planety Zapomnianych Książek. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące drogi awansu i przysługujących Wam nagród znajdziecie w zakładce Misje.