lochy_miejskie

Lochy miejskie 3


lochy_miejskie

(Dotyk życia) Lochy nie są zwykle wysoko na liście atrakcji, które planuje zwiedzić turysta przybywający do miasta. Nie jesteś jednak zwykłym turystą, a Kanrak nie jest zwykłym miastem.

Ogólne, całkiem przyjemne wrażenie, jakie mogłyby sprawiać lochy  psują pleśń, gnijące resztki jedzenia i okazyjnie chrupiące pod nogami ludzkie kości. Z nieco przytłaczającym klimatem powolnej śmierci i rozkładu próbuje walczyć dwóch strażników. W tej chwili mężczyźni zajadle dyskutują nad kolorem zasłon, którymi mogliby przykryć szczególnie agresywnie wyglądającego grzyba, wyrastającego na jednej ze ścian.

Być może mógłbyś im pomóc i zamienić się na chwilę w dekoratora lochów? Kilka przedmiotów wyjętych z książek mogłoby ożywić to ponure miejsce. Nawet jeżeli dla jego mieszkańców jest już na to za późno.

 

W miejscu, w którym się znalazłeś, zapisane słowa potrafią dosłownie tchnąć życie w martwa materię. Wygląda na to, że wskazanie realnych elementów książek może przyspieszyć proces odbudowy lochów i przybliżyć Cię do zrozumienia istoty związku pomiędzy słowem pisanym, a otaczającym Cię światem.

Pokaż nam element codzienności, który występuje w książkach.

Jak to zrobić?

  1. Rozejrzyj się wokół siebie, weź do ręki książkę i pomyśl, czy masz jakiś przedmiot, o którym ona mówi, z którym Ci się kojarzy. Może używasz go codziennie, a może będziesz musiał wejść na strych i odkurzyć wspomnienia. Połóż ten przedmiot obok książki i zrób im zdjęcie. Jeśli jest odwrotnie – masz przedmiot, który chcesz pokazać – znajdź książkę, która o nim mówi. Możesz w tym celu pójść do biblioteki, księgarni, kolegi, biura, szkoły… Ważne, żeby na fotografii widać było nie tylko książkę, ale też kawałek rzeczywistości – ten przedmiot… Na końcu tego wpisu pokazujemy 2 różne zdjęcia z tą samą książką – oba zgodne z zasadami.
  2. Na początku nazwy pliku ze zdjęciem wpisz swoją nazwę gracza, czyli nazwę, pod jaką znamy Cię w grze . Wklej zdjęcie na dole tej strony. Możesz też coś napisać, ale nie musisz. Jeżeli związek przedmiotu z książką nie jest oczywisty, bo nie wynika z ilustracji na okładce, ani z tytułu – wtedy dodaj wyjaśnienie obok zdjęcia, żeby moderator nie miał wątpliwości o prawidłowości Twojej misji.
  3. Przed wysłaniem misji musisz też wpisać tytuł (w polu “Tytuł” poniżej), pod jakim będzie widoczne Twoje zdjęcie.

Misję można wykonać wiele razy, ale bookcoiny dostaniesz tylko za dwa zdjęcia dziennie. Każdy obrazek z przedmiotem to 5 bookcoinów. W jednej misji wysyłasz tylko jeden obrazek. Swoje książki z przedmiotami wziętymi z życia, które zaakceptuje maszyna przekazująca wiedzę na Planetę Zapomnianych Książek, zobaczysz w Galerii Dotyk życia.

 

Zdjęcia z poprzedniej (zakończonej) edycji gry możesz obejrzeć w Galerii książek IV.

* Maszyna zaakceptuje Twoje zdjęcie z elementem życia, gdy jeszcze żaden gracz go do nas nie przysłał (ta sama książka z tym samym przedmiotem). Zamiast książki możesz wziąć płytę, film albo czasopismo. Pamiętaj, by nie przysyłać nam zdjęć z widocznymi twarzami osób, jeśli nie masz na to ich pisemnej zgody.

jajko z niespodzianka1

Misja Dotyk życia - 1 Misja Dotyk życia - 2

 

 

Zaloguj się aby wykonać misję.

3 comments

  1. 0
    Zdjęcie profilowe tekin
    tekin ( User Karma: 43 ) Mówi:

    Czy to jest misja typu WPIS? Dwa zgłoszenia tutaj zmniejszają dzienny limit na bookcoiny w innych misjach typu WPIS?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *