Bookcrossing – Wystaw książkę


wystaw_ksiazke
2 BC

Tę misję może wykonywać każdy gracz. Można ją wykonywać wiele razy.

Podaruj książkę, która trafi do puli nagród drobnych w tej grze.

Książka powinna być w dobrym stanie i nadawać się na nagrodę. Może to być też film lub płyta. Moderator zdecyduje, czy twój dar spełnia te warunki.

Jak to zrobić?

  1. Wybierz książkę, którą chcesz podarować i zrób zdjęcie jej okładki.  Najlepiej w kompozycji z jakimś przedmiotem, żeby nikt nie miał do Ciebie pretensji o naruszenie praw autorskich do okładki. My kładliśmy obok książki przypinki związane z czytaniem. Możesz położyć ołówek albo długopis. Plik ze zdjęciem nazwij w taki sposób: Tytuł książki – miejscowość – Twoja nazwa Gracza. Miejscowość to miejsce w którym mieszkasz – gdzie znajduje się darowana książka. Wklej to zdjęcie w formularzu poniżej.
  2. W polu tekstowym wpisz: Tytuł książki + Autor /Reżyser/Wydawca + rok wydania. Jeśli nie znajdziesz roku wydania, ten element możesz pominąć. Jeśli wysyłasz film albo płytę dopisz odpowiednie słowo (film /płyta).  Wyślij misję klikając przycisk “Dodaj”. Poczekaj na informację zwrotną od moderatora.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji albo masz inny pomysł na dar do puli nagród – skontaktuj się z głównym organizatorem gry, Elżbietą Maruszczak: e-mail: fundacjatomy@gmail.com, tel. +48 606 838 546.

Książki, które już zdążyliśmy wstawić do sklepu znajdziesz klikając zakładkę Bookcrossing albo wędrując przez miasto Kanrak: zakładka Misje / Misje Kanrak (otwarte)  / Rzeczny Bazar / Wybierz książkę.

Gracze, którzy skutecznie wykonają tę misję otrzymają odznakę Księgarza. Znajdą się też na Mapie pomocników, chyba, że zaznaczą, aby tego nie robić. Darczyńcy mogą też zaznaczyć, aby na Mapie pomocników umieścić ich anonimowo. Jeśli nie będzie w misji żadnych uwag na ten temat Darczyńca zostanie umieszczony na Mapie pod swoją nazwą gracza i w miejscowości, którą wskaże w misji jako lokalizację darowanej książki.

 

Bookcoiny przyznajemy za darowane książki/płyty/filmy stopniowo:

  • za wystawienie książki w sklepie na Rzecznym bazarze (w misji WYSTAW KSIĄŻKĘ): 2 BC + odznaka Księgarz
    • Gdy inny gracz zamówi Twoją książkę – obaj (gracz wystawiający i zamawiający) dostaniecie w mailu swoje dane: adresy mailowe (byście się mogli dogadywać co do sposobu dostawy), miejscowość lokalizacji książki i adres odbiorcy (imię nazwisko i adres podaje gracz, kiedy zamawia książkę w naszym sklepie).
    • Każda nasza nagroda drobna kosztuje 1 BK (Bon książkowy). Bony te gracze otrzymują po zdobyciu pierwszych 50 bookcoinów, pierwszych 200 BC i potem za każde nowe 200 BC). 1 BK = 1 BC
  • za wysłanie książki do gracza, który ją zamówił (gracz po wysłaniu książki albo dostarczeniu jej nowemu właścicielowi w inny sposób, wysyła w grze misję WYŚLIJ KSIĄŻKĘ) – 2 BC + odznaka Dostawca
  • za otrzymanie potwierdzenia od nowego właściciela książki – 5 BC + odznaka Darczyńca. Nowy właściciel za podziękowanie w misji PODZIĘKUJ ZA KSIĄŻKĘ otrzymuje 4 BC + odznaka Book zapłać.

Wymienione wyżej misje będziemy sukcesywnie otwierać. Będą one potrzebne dopiero wtedy, gdy znajdą się nowi Księgarze w tej edycji gry. Dlatego na razie są jeszcze nieaktywne.