Bookcrossing – Wyślij książkę


wyslij_ksiazke
2 BC

Tę misję może wykonywać każdy gracz. Możesz ją wykonywać wiele razy pod warunkiem, że inny gracz złoży zamówienie na Twoją książkę.

Wyślij książkę, którą wcześniej wystawiłeś w naszym sklepie bookcrossingowym i którą zamówił inny gracz jako swoją nagrodę drobną..

Jak to zrobić?

 1. Dostałeś w mailu dane adresowe i mail gracza, który zamówił Twoją książkę. Gracz zamawiający otrzymał kopię tego maila, zatem zna twój adres mailowy.
 2. Twoje zadanie polega teraz na dostarczeniu Twojej książki do gracza zamawiającego. Możesz to zrobić na dwa sposoby:        wyślij książkę (pocztą, kurierem, przez znajomego…) na podany adres albo napisz mail do gracza, który zamówił Twoją książkę i umów się z nim co do innej formy odbioru. Ta opcja może mieć zastosowanie szczególnie wtedy, gdy gracz zamawiający oraz Ty razem z książką znajdujecie się w tej samej miejscowości.
 3. Wyślij do nas informację o wykonaniu zamówienia. W polu tekstowym poniżej napisz krótko, co zrobiłeś,np.: “wysłałem pocztą książkę ... (tu tytuł książki) do gracza… (tu nazwa gracza zamawiającego)” albo “oddałem książkę… (tu tytuł książki) do rąk własnych gracza... (tu nazwa gracza zamawiającego)”
 4. Wyślij misję klikając przycisk “Dodaj”. Poczekaj na informację zwrotną od moderatora. Poczekaj też na informację zwrotną od gracza, który otrzymał Twoją książkę. Kiedy on nas zawiadomi w misji “Podziękuj za książkę” o tym, że książka do niego dotarła – obaj otrzymacie bookcoiny (Ty 5 BC, on 4 BC).

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji – skontaktuj się z głównym organizatorem gry, Elżbietą Maruszczak: e-mail: fundacjatomy@gmail.com, tel. +48 606 838 546.

Gracze, którzy skutecznie wykonają tę misję otrzymają 2 bookcoiny oraz odznakę Dostawcy.

 

Bookcoiny przyznajemy za darowane książki/płyty/filmy stopniowo:

 • za wystawienie książki w sklepie na Rzecznym bazarze (w misji WYSTAW KSIĄŻKĘ): 2 BC + odznaka Księgarz
  • Gdy inny gracz zamówi Twoją książkę – obaj (gracz wystawiający i zamawiający) dostaniecie w mailu swoje dane: adresy mailowe (byście się mogli dogadywać co do sposobu dostawy), miejscowość lokalizacji książki i adres odbiorcy (imię nazwisko i adres podaje gracz, kiedy zamawia książkę w naszym sklepie).
  • Każda nasza nagroda drobna kosztuje 1 BK (Bon książkowy). Bony te gracze otrzymują po zdobyciu pierwszych 50 bookcoinów, pierwszych 200 BC i potem za każde nowe 200 BC). 1 BK = 1 BC
 • za wysłanie książki do gracza, który ją zamówił (gracz po wysłaniu książki albo dostarczeniu jej nowemu właścicielowi w inny sposób, wysyła w grze misję WYŚLIJ KSIĄŻKĘ) – 2 BC + odznaka Dostawca
 • za otrzymanie potwierdzenia od nowego właściciela książki – 5 BC + odznaka Darczyńca. Nowy właściciel za podziękowanie w misji PODZIĘKUJ ZA KSIĄŻKĘ otrzymuje 4 BC + odznaka Book zapłać.

Książki, które już zdążyliśmy wstawić do sklepu znajdziesz klikając zakładkę Bookcrossing albo wędrując przez miasto Kanrak: zakładka Misje / Misje Kanrak (otwarte) / Rzeczny Bazar / Wybierz książkę.